Kariérní dny Fakulty elektrotechnické a Fakulty strojní ČVUT představují odborný program

Malé modulární reaktory, obchodování na burze, trendy v elektromobilitě či rady, jak napsat životopis – to jsou jen některá z témat, kterými firmy v prezentacích či workshopech v rámci odborného programu Kariérních dnů osloví pět a půl tisíce studentů a studentek FEL ČVUT a FS ČVUT.

Odborný program v úterý 28. 3. 2023 bude hostit Fakulta strojní. Během něj od 10.45 hodin představí firma Festool svět výroby elektronářadí. Od 12.30 hodin se pak zástupci společnosti Schaeffler Production CZ s.r.o. zaměří na termální management automobilu.

Ve středu 29. 3. budou mít studenti a studentky možnost na Fakultě elektrotechnické od 10 do 15 hodin navštívit přednášky a workshopy hlavních partnerů FEL ČVUT.

Společnost Continental bude reprezentovat absolventka FEL ČVUT Ekaterina Koshkina, která od 10 hodin ukáže svou práci v týmu Smart Automation. Pozvání přijali také zástupci Kariérního centra Českého vysokého učení technického. Ti studentům poskytnou cenné rady, jak nejlépe napsat svůj životopis, profil na LinkedInu a na co nezapomenout při dobré sebeprezentaci. Historii obchodování na burze příblíží díky interaktivní hře Trading Game společnost Qminers. Vývoj a testování elektroniky pro systémy autonomního řízení vysvětlí společnost Valeo.

V druhé polovině programu popíší zástupci společnosti ČEZ potenciál malých modulárních reaktorů a jejich možné zasazení do českého energetického mixu. Možnosti uplatnění a aktuální dění v neposlední řadě představí společnost Rohde & Schwarz. S hlavními produkty pro elektromobilitu na závěr odborného programu seznámí studenty firma Bosch.

Přednášky jsou na obou fakultách zpřístupněny všem studentům bez nutnosti předchozí rezervace.

Zástupci 80 firem budou studentům po oba dva dny v rámci hlavního programu k dispozici od 9.00 do 16.00 hodin na stáncích v prostorách obou fakult. Podrobnější informace o Kariérních dnech Fakulty elektrotechnické a Fakulty strojní včetně registrovaných firem a přesném harmonogramu jejich prezentací najdete zde https://www.karierni-dny-fs-fel.cvut.cz/.